Wydarzenia - Kino

Adapter - Kino Bez Barier. "Akademia pana Kleksa" z napisami, AD, PJM i pętlą indukcyjną. 18 lutego, godzina 16:00.

Kolorowy kadr z filmu. Tomasz Kot z długą ciemną brodą i podwiniętym wąsem patrzy zdziwionym wzrokiem w prawo. Na zdjęciu napis Akademia Pana Kleksa, Osiemnasty lutego, godzina szesnasta, bilet osiem złotych. Poniżej logotypy: Fundacja Katarynka, Adapter, Kino Nowe Horyzonty.Fundacja Katarynka zaprasza na pokaz filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego z audiodeskrypcją, napisami i pętlą indukcyjną w Kinie Nowe Horyzonty. Na pokazie gościnnie pojawi się aktor Sebastian Stankiewicz, który w filmie wciela się w rolę Mateusza. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak. To świat narysowany umysłem dziecka, ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co, jeśli je złamiesz? Ta bajka się dopiero pisze… A piszą ją wybitni polscy aktorzy – m.in. wcielający się w postać Ambrożego Kleksa Tomasz Kot oraz grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. Na ekranie, w roli tajemniczego Doktora, pojawia się również Piotr Fronczewski.

Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a/21

Cena biletu to 8 zł. Bilety będzie można odebrać w kasie kina.
Rezerwacja biletów i odbiorników przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

O filmie:
„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

______________________________________________________________________________________________

ADAPTER – kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na pokaz filmowy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów.

Projekt „Adapter. Kino bez barier. Przegląd filmów dostępnych dla wszystkich” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano również ze środków PFRON w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Projekt jest dedykowany osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności.