Wydarzenia - Kino

Kino bez barier: „Anatomia upadku" z napisami, AD, pętlą indukcyjną i tłumaczeniem PJM. 21 kwietnia.

Kolorowe zdjęcie. Na środku zdjęcia kobieta w krótkich jasnych włosach zaczesanych na bok. Spogląda w dół, z delikatnie otwartymi ustami. Ubrana w jasnobrązowy płaszcz, a na szyi chusta. W tle ośnieżone rysy gór. Na dole od lewej tekst 21 kwietnia, 16. bilet 8 złotych. Anatomia upadku. Poniżej na białym pasku logo lidera projektu centrum kultury zamek, partnerów kino nowe horyzonty, echo, finansowane przez Poznań, Europa Cinemas, Kolaborejt Innowejt, Kritiw Europ Media, Kino bez barier i fundacja katarynka.

Fundacja Katarynka i Kino Nowe Horyzonty, zapraszają na dodatkowy pokaz filmu „Anatomia Upadku” w reżyserii Justine Triet w ramach Cyklu Kino bez barier. Dostępność: napisy, audiodeskrypcja, pętla indukcyjna i tłumaczenie na Polski Język Migowy. Instytucja przyjazna architektonicznie, dostępna toaletadla osób z niepełnosprawnością.

„Anatomia upadku” to absolutne wydarzenie – jeden z najgłośniejszych filmów roku, zdobywca Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny i dwóch Złotych Globów, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. To mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji w pozornie szczęśliwym małżeństwie. W roli głównej nominowana do Oscara Sandra Hüller.

O filmie:
Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy ojciec – Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: ‚Czy to zrobiła?’.

Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a/21

Wstęp 8 zł
Bilety będzie można odebrać w kasie kina.
Rezerwacja biletów i odbiorników przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub pod numerem 797 122 452.

Przystanek Narodowe Forum Muzyki
Tramwaje: 6, 7, 11
Przystanek Rynek
Tramwaje: 3, 6, 7, 10, 12, 13, 18
Autobusy: K, 132, 142
Przystanek pl. Jana Pawła II
Tramwaje: 3, 10, 12, 13, 14, 15, 21
Autobusy: 102, 103, 122, 127, 132, 142, 144

Cykl Kino bez barier realizowany jest we współpracy z Kinem Pałacowym w Poznaniu oraz Kinem Echo w Jarocinie. Dzięki dofinansowaniu z programu Collaborate to Innovate sieci Europa Cinemas w trzech kinach, w trzech miastach w Polsce zagości w pełni dostępne kino.