Projekty - Kultura

ADAPTER IV. Film i kultura bez barier. Tłumaczenie filmów pełnometrażowych na PJM. Współpraca z Fundacją FONIS.

Kolorowe zdjęcie. Dżony Dep patrzy poważnym spojrzeniem w obiaekt. Stoi na środku. Po lewej bokiem stoi Rebeka Hol. Ma lekko rozchylone usta i włosy unoszące się na wietrze. Po prawej stoi Morgan Friman. Patrzy w niebo zaniepokojonym spojrzeniem. W tle rozpadające się metalowe konstrukcje.

Jednym z naszych partnerów w projekcie „Adapter IV. Film i kultura bez barier” jest Fundacja FONIS. Przygotowuje tłumaczenie na PJM do filmów pełnometrażowych. Dostosowuje filmy dla osób Głuchych, które później pojawiają się na naszym portalu. Odpowiada również za montaż tłumaczeń.

W katalogu filmów dostępnych na portalu ADAPTER w zakładce Filmy/Dostosowania/Język Migowy znajdziecie już kilkanaście nowych propozycji filmowych przetłumaczonych na Polski Język Migowy.

Link do zbioru filmów z PJM

Fundacja FONIS powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska osób mających problemy ze słuchem i wzrokiem, skupionych wokół Duszpasterstwa Głuchych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej.

Projekt „Adapter IV. Film i kultura bez barier” jest realizowany w latach 2021-2024.

W  okresie 2021 – 2022 dostosowaliśmy poprzez audiodeskrypcję, napisy i tłumaczenie migowe:
30 fotosów z audiodeskrypcją

W  okresie 2022 – 2023 dostosowaliśmy poprzez audiodeskrypcję, napisy i tłumaczenie migowe:
30 fotosów z audiodeskrypcją

W  okresie 2023 – 03.2024 dostosujemy poprzez audiodeskrypcję, napisy i tłumaczenie migowe:
30 fotosów z audiodeskrypcją

Projekt „Adapter IV. Film i kultura bez barier” dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Kolorowe logo. Po lewej czerwony kwiatek z zieloną łodygą. Po prawej napis Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.