Wydarzenia - Literatura

Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską. Z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na PJM. 12 września, 17:30.

Kolorowa grafika. Po prawej Joanna Lamparska. Podpiera twarz ręką, patrzy w obiektyw i uśmiecha się. Ma bardzo krótkie, ciemne włosy i piwne oczy. Po prawej na czarnym tle napisy: Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską plus dyskusja o książce Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów. Dwunasty września dwa tysiące dwadzieścia trzy, siedemnasta trzydzieści, Wrocławski Dom Literatury, Klub PROZA, Przejście Garncarskie dwa. Poniżej logotypy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wrocław miasto spotkań, MOPS, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Wrocław bez barier, Fundacja Katarynka, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury UNESCO. Poniżej napis: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków PFRON w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Projekt jest dedykowany osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności.Fundacja Katarynka i Wrocławski Dom Literatury zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Lamparską z audiodeskrypcją i tłumaczeniem PJM. Na miejscu możecie skorzystać z pętli indukcyjnej. Wrocławski Dom Literatury jest również dostępny architektonicznie.

Joanna Lamparska wchodzi do hermetycznego świata poszukiwaczy. W archiwach odnajduje dramatyczne historie zbrodni dokonanych dla złota, śledzi mafię handlującą dokumentami oficerów SS, rozmawia z dziećmi „strażników skarbów”. Razem z czytelnikami eksploruje podziemne obiekty i pałace, w których ukryte zostały dzieła sztuki. Pokazuje, że po zakończeniu II wojny światowej walka wcale nie ustała. Rozpoczyna się wyścig z czasem w „polskiej gorączce skarbów”. Choć trudno w to uwierzyć, wszystkie historie opisane w tej książce wydarzyły się naprawdę. Choć trudno w to uwierzyć, wszystkie historie opisane w tej książce wydarzyły się naprawdę.

Wrocławski Dom Literatury
Klub Proza
ul. Przejście Garncarskie 2

Przystanek Wita Stwosza
Tramwaje: 6, 7
Przystanek Świdnicka
Tramwaje: 3, 4, 8, 10, 17, 18, 33
Autobusy: K

Potrzebujesz odbiornika do audiodeskrypcji lub naszyjnej pętli indukcyjnej? kontakt@fundacjakatarynka.pl oraz telefonicznie pod numerem 725 211 301 lub 507 507 129 (sms).

O książce:
Zima 1945 – II wojna światowa ma się ku końcowi. Polacy, którzy przebywają na Dolny Śląsk, natrafiają na poniemieckie „skarby”. W domowych skrytkach i depozytach znajdują dzieła sztuki,

O autorce:
Polska pisarka, dziennikarka. Jest autorką reportaży historycznych i książek o tajemnicach związanych z Dolnym Śląskiem, przewodników po dolnośląskich zamkach, pałacach, podziemnych trasach turystycznych, lochach, sztolniach i jaskiniach. Absolwentka filologii klasycznej oraz archeologii sądowej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.