Wydarzenia - Literatura

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem. Rozmowa wokół książki "Jednooki król". Z audiodeskrypcją. 14 listopada.

Fot. Magdalena Bednarek/Okiem Meg

Fundacja Katarynka zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem  które zostanie dostosowane za pomocą audiodeskrypcji. Rozmowę wokół książki „Jednooki król” poprowadzi Magda Brumirska-Zielińska.

O autorze:
Jakub Ćwiek to autor przeszło trzydziestu książek, w tym bestsellerowych cyklów fantastycznych Kłamca i Chłopcy, horroru Ciemność płonie i kryminałów noir Grimm City. Od czterech lat mierzy się z literaturą crime, szukając w niej nieoczywistych ścieżek. Tak powstała seria Drelich – sensacja realizowana zgodnie z zasadami gatunku, ale przy zachowaniu pełnej wiarygodności. Do współpracy przy niej autor zaprosił szereg specjalistów m.in. od choreografii walk. Ćwiek współpracuje także z Wojciechem Chmielarzem, czego ostatnim owocem był serial kryminalny Niech to usłyszą dla Radia Zet. Prywatnie ojciec dwójki dzieci i wielki miłośnik popkultury, z zapałem podróżujący jej śladami.

O książce:
Kiedyś ludzie bali się ciemności, teraz muszą się do niej zaadaptować. Ogólnoświatowa epidemia odebrała ludzkości wzrok, pogrążając nasz świat w mroku. Przystosowaliśmy się jednak do tego, oswoiliśmy tę nową rzeczywistość, zapominając o strachu przed tym, czego nie widzimy. On chce znowu nas tego nauczyć – on, widzący. Pierwszą lekcją jest trup młodego mężczyzny, znaleziony na Rynku we Wrocławiu…

godzina 18

Filia nr 22, ul. Chociebuska 8-10

Wstęp wolny, zachęcamy do rezerwacji miejsc.

Wstęp wolny, zachęcamy do rezerwacji miejsc. Napisz maila na adres kontakt@fundacjakatarynka.pl albo skontaktuj się z nami pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

Przystanek: Chociebuska
Autobusy: 107, 122, 126, 142, 148, 149, 152

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.