Wydarzenia - Literatura

Spotkanie autorskie z Izą Michalewicz. Rozmowa wokół książki "Ballady morderców. Kryminalny Wrocław". Z audiodeskrypcją.

Kolorowa grafika. Po prawej Iza Michalewicz. Ma mocno pomalowane oczy i czerwone usta. Po lewej napis: spotkanie autorskie z Izą Michalewicz. Autorką książki Ballady morderców. Kryminalny Wrocław. Dziesiąty października dwa tysiące dwadzieścia trzy, godzina osiemnasta, Odra centrum. wybrzeże Juliusza Słowackiego pięć be, wstęp darmowy. Poniżej pasek. Na nim logotypy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wrocław miasto spotkań. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wrocław bez barier. Fundacja Katarynka, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury Junesko. Poniżej napis Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków PFRON w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Projekt jest dedykowany osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Fundacja Katarynka zaprasza na spotkanie autorskie z wybitną reporterką Izą Michalewicz, które zostanie dostosowane za pomocą audiodeskrypcji. Rozmowę wokół książki „Ballady morderców. Kryminalny Wrocław” poprowadzi Magda Brumirska-Zielińska

Każde miasto ma własną, mroczną historię. Każde było scenerią głośnych zabójstw, które żyją w pamięci i wciąż wywołują emocje. Ballady morderców. Wrocław to pierwsza z cyklu „true crime” – kryminalnych biografii miast.

godzina 18

Odra Centrum
wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B.

Wstęp wolny, zachęcamy do rezerwacji miejsc.

Potrzebujesz odbiornika do audiodeskrypcji? Napisz maila na adres kontakt@fundacjakatarynka.pl albo skontaktuj się z nami pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

Przystanek: Urząd wojewódzki (Impart)
Tramwaje: 4, 12, 13, 16, 19
Autobusy: D, 145, 146, 149

Przystanek: Most Grunwaldzki
Tramwaje: 4, 12, 13, 16, 19
Autobusy: D, 145, 146, 149

O książce:
Głośne zabójstwo miss Polski Agnieszki Kotlarskiej zamordowanej przez jej psychofana, najsłynniejszy chyba proces poszlakowy w Polsce – czyli sprawa Krystiana Bali, autora książki „Amok”, który zabił domniemanego kochanka swojej żony, sprawa Krzysztofa G. seryjnego zabójcy, nazywanego „Skorpionem”, który ma na sumieniu 5 osób, czy wreszcie historia Agaty M. lekarki pogotowia ratunkowego, która zamordowała żonę swojego kochanka – te i inne sprawy Iza Michalewicz przedstawia z właściwą sobie dociekliwością jednej z najlepszych reporterek i reporterów śledczych w Polsce.

O autorce:
Iza Michalewicz – reporterka, pisarka, pedagożka. Finalistka międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki (2015) za reporterską książkę „Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei” (wyd. Zwierciadło). Laureatka nagrody Grand Press 2011 za reportaż „Jolanta i ogień”. Nominowana do tej nagrody kolejno w 2012, 2013 i 2017 roku. Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia nominowało ją dwukrotnie do nagrody Melchiorów w kategorii „Inspiracja Roku”. W 2014 otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reportaż „Zakochaj się w Warszawie”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.