Wydarzenia - Literatura

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke. Z audiodeskrypcją. 12 października, godzina 13.

Kolorowa grafika. Po lewej napisy: Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke. Autorem książek Detektyw Pozytywka. Dwunasty października, dwa tysiące dwadzieścia trzy, godzina trzynasta, Wrocławski dom literatury, ulica Przejście Garncarskie dwa, Obowiązują zapisy. Po prawej Kolorowe zdjęcie Grzegorza Kasdepke. Patrzy w obiektyw. Ma lekki zarost. Na głowie ma ciemny kaszkiet. Poniżej pasek. Na nim logotypy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wrocław miasto spotkań. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wrocław bez barier. Fundacja Katarynka, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury Junesko. Poniżej napis Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków PFRON w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Projekt jest dedykowany osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Fundacja Katarynka zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem cyklu „Detektyw Pozytywka”. Z audiodeskrypcją. Zapewniona jest również dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Rozmowę wokół książki poprowadzi aktorka Aleksandra Mazoń. Obowiązują zapisy. Lista miejsc ograniczona!

Sympatycznego Detektywa Pozytywkę lubią wszystkie dzieci z kamienicy, gdzie mieści się jego agencja „Różowe Okulary.” Bo detektyw
Pozytywka potrafi rozwiązać każdą, najtrudniejszą nawet zagadkę, a mali czytelnicy, podążając tropem jego rozumowania, uczą się logicznego
myślenia i wyciągania wniosków. Na spotkanie zapraszamy dzieci przedszkolne i z klas 1-3, a także nauczycieli.

Pamiętajcie o zapisach! Napisz maila na adres kontakt@fundacjakatarynka.pl albo skontaktuj się z nami pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

Wrocławski Dom Literatury (Klub Proza)
ul. Przejście Garncarskie 2

Przystanek Wita Stwosza
Tramwaje: 3, 5, 6, 7, 10, 12, 13, 72
Przystanek Świdnicka
Tramwaje: 3, 5, 10, 11, 12, 13, 18,
Autobusy: D, K, 110

Więcej o serii „Detektyw Pozytywka”:
Każda książka z serii jest zbiorem opowiadań zawierających zagadki na wzór kryminalnych. Dotyczą one najczęściej życia codziennego mieszkańców pewnej kamienicy. Rozwiązania zagadek zamieszczone są na końcu książki, dzięki czemu czytelnik może próbować zmierzyć się z nimi samodzielnie. Tytułowym bohaterem serii jest detektyw Pozytywka, właściciel agencji detektywistycznej Różowe Okulary. Jest to postać sympatyczna, ale czasami zachowuje się dziwnie, np. do obrony własnej wykorzystuje wyłącznie kaktusa. Jego konkurentem jest detektyw Martwiak, właściciel agencji detektywistycznej Czarnowidz. W opowiadaniach pojawiają się również inni mieszkańcy kamienicy: dozorca Pan Mietek, nauczycielka Pani Ryczaj, Pani Majewska, rodzeństwo Dominik i Zuzia, a także dziewczynka Asia.

O autorze:
Grzegorz Kasdepke – polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Twórca słynnej serii „Detektyw Pozytywka” dla dzieci i młodzieży. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Współpracuje z takimi wydawnictwami, jak: Literatura, Nasza Księgarnia, Egmont, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora i Muza. Jest laureatem wielu nagród. W 2016 nie przyjął od ministra Piotra Glińskiego Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.