Wydarzenia - Kultura

Jesienny Piknik Zmysłów. Rodzinna impreza bez barier. Zadbaj o swój dobrostan. 22 października.

Kolorowa grafika. Po lewej czarnym tle napisy: Jesienny Piknik Zmysłów. Rodzinna impreza bez barier. Dwudziesty drugi października, godzina trzynasta, Centrum Historii Zajezdnia. Ulica Grabiszyńska sto osiemdziesiąt cztery. Po prawej grafika dziewczyny z zamkniętymi oczami. Uśmiecha się. Z jej głowy wychodzą jesienne, kolorowe liście. Ma długie, ciemne włosy. Poniżej logotypy: Centrum zdrowia psychicznego, Wrocławskie Centrum Zdrowia Psychicznego, Wrocławskie centrum rozwoju społecznego, Fundacja Katarynka, Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska

Fundacja Katarynka i Centrum Zdrowia Psychicznego zapraszają na Jesienny piknik zmysłów. Rodziną imprezę bez barier. Przyjdź i zadbaj o swój dobrostan. Nasyć zmysły. Naładuj emocjonalne baterie i pozwól się ukoić. Złap oddech i poszukaj wewnętrznego spokoju. Zatrzymaj się na chwilę, aby wypocząć, a także zredukować stres towarzyszący naszej codzienności.

Dostępność: tłumaczenie na PJM, napisy, pętla indukcyjna, audiodeskrypcja.

Czy wiecie, że październik jest miesiącem świadomości zdrowia psychicznego? Coraz krótsze dni, deszcze, chłodne noce. Ciepłe koce, gorąca czekolada, spadające liście. To właśnie jesienią, kiedy przygotowujemy się do chłodnej zimy, spadają nie tylko liście, ale również nasze psychiczne zasoby. Dlatego szykujemy dla was warsztatowy pakiet ratunkowy dla zmysłów, emocji i umysłu.

w godzinach 13-17

Centrum Historii Zajezdnia
ul. Grabiszyńska 184
Wrocław

Wstęp wolny. Warsztaty są otwarte dla wszystkich. Chcesz zapisać się na warsztaty? Napisz maila na adres kontakt@fundacjakatarynka.pl albo skontaktuj się z nami pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

Szykujemy dla was kasztanowy kalejdoskop warsztatów dla każdego. Zanurzymy się w świecie kreatywności, sztuki i błogości.

WARSZTATY:

Rysowanie mandali
Dowiemy się, czym jest sztuka rysowania mandali. Odkryjemy medytacyjną praktykę tworzenia geometrycznych wzorów. Rozwiniemy wyobraźnię, pobudzimy kreatywność. Skupimy się na tu i teraz, wyrazimy nasze uczucia, lęki i myśli.

w godzinach 13:00-17:00

Kolaże słowne „Wycinki w termosie”
Jak zmienić uszy w duszę? Warsztaty z tworzenia papierowych kolaży poprowadzi Gosia Konieczna znana z twórczości „Wycinki w termosie”. Zajmiemy się recyklingiem słów, odnajdziemy spokój ducha, tworząc językowe kolaże z papierowych wycinków.

godzina: : 16:00-17:00

Warsztaty „Las w słoiku”
Podczas warsztatów pobrudzimy sobie ręce, ale oczyścimy umysł, skupiając się czynnościach manualnych, skoordynowanych ruchach. Stworzymy roślinne kompozycje, stawiając na pobudzenie zmysłów i nowe doświadczenia. Dotkniemy i zachwycimy się namacalnym efektem pracy naszych rąk.

III tura
godzina: 16:00-17:00

Tworzenie woreczków zapachowych i kul do kąpieli
Zanurzymy się w świecie kojących zapachów. To będzie uczta dla naszych nozdrzy. Wykonane przez was woreczki zapachowe i kule o kojących nutach zapachowych, będziecie mogli zabrać ze sobą do domu i ukoić się nimi w domowym zaciszu.

Tworzenie kul do kąpieli

godzina: 16:00-17:00

Tworzenie woreczków zapachowych

Warsztaty „jesienno-ziołowa kuchnia”
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, właśnie w jelitach zaczyna się nasze szczęście. W jelitach powstaje serotonina, czyli tzw. „hormon szczęścia”. Podczas warsztatów uraczymy się jesiennymi i nietuzinkowymi potrawami, poćwiczymy naszą sprawność manualną, a nasze podniebienia ożywią się pod wpływem nowych smaków. Zatrzymajmy się przy stole, zredukujmy stres i skosztujmy slow food.

Konsultacje kulinarne

w godzinach 15:00-16:00

Warsztaty muzyczna apteczka dla każdego
Muzyka ma ogromną wartość terapeutyczną. Podczas warsztatów schowamy się pomiędzy dźwiękami jak pod ciepłym kocem. Odpoczniemy, zrelaksujemy się i pobudzimy naszą wewnętrzną wrażliwość, oczyścimy się z wewnętrznych napięć.

godzina 16:00-17:00

Strefa wyciszenia z ekspertami Centrum Zdrowia Psychicznego
Potrzebujesz ciszy? W kąciku z ekspertami znajdziecie jej pod dostatkiem. Porozmawiamy tam o dobrostanie. Jak dbać o własne emocje? Jak radzić sobie ze stresem? Kiedy potrzebna jest pomoc terapeuty? Czy rozmowa leczy umysł? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedź w zakątku Centrum Zdrowia Psychicznego.

w godzinach 13:00-17:00

Przystanek Bzowa (Centrum Historii Zajezdnia)
Tramwaje: 4, 5, 11, 14, 17, 19
Autobusy: 124, 126, 134