Wydarzenia - Oprowadzanie

Arsenał Miejski. Oprowadzanie po Muzeum Archeologicznym z audiodeskrypcją. 26 listopada, godzina 11.

Kolorowa grafika. Po lewej na czarnym tle napisy Oprowadzanie po Arsenale Miejskim, dwudziesty szósty listopada dwa tysiące dwadzieścia trzy, godzina jedenasta. Poniżej logotypy fundacja katarynka i muzeum miejskie wrocławia. Po prawej zdjęcie Arsenału Miejskiego. Fundacja Katarynka zaprasza na oprowadzanie po Arsenale Miejskim – Muzeum Archeologicznym z audiodeskrypcją. Oprowadza Ewa Pluta. Czas trwania spaceru to dwie godziny.

O spacerze:
Muzeum Archeologiczne powstało w 1815 roku. Jest zatem jedną z najstarszych instytucji muzealnych w Polsce i jednym z najstarszych muzeów o profilu archeologicznym w Europie. Wielokrotnie zmieniało siedziby oraz wchodziło w skład różnych muzeów. Obecnie jest oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia. Od początku Muzeum Archeologiczne zajmowało się archeologią Śląska. My zwiedzimy wystawę stałą „Śląsk starożytny i średniowieczny”.

Arsenał, Muzeum Archeologiczne
ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław

Zapraszamy do rezerwacji miejsc i odbiorników do audiodeskrypcji. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp bezpłatny. Zapisy na oprowadzanie pod mailem kontakt@fundacjakatarynka.pl oraz telefonicznie pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

Po niedzielnym oprowadzaniu po Arsenale zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kataryniarze i spółka” o godzinie 13. Będziemy mogli porozmawiać o tym co Wam się podoba na naszych wydarzeniach, co możemy dodać, a co zmienić. Chętnie poznamy Was bliżej, także wasze zainteresowania i pasje. Czy ktoś z was jest chętny podzielić się swoją pasją podczas najbliższego spotkania? Dajcie znać jeśli potrzebujecie dodatkowej dostępności. Obowiązuje rezerwacja.

Na spotkaniu będą z Wami Magda Brumirska-Zielińska i Ewa Pluta.