Wydarzenia - Kino

Adapter – Kino Bez Barier. „Teściowie 2" z audiodeskrypcją, napisami, pętlą indukcyjną. Dyskusja o relacjach z PJM.

Kolorowy kadr z filmu. Po lewej Adam Woronowicz, obok Izabela Kuna. Patrzą w obiektyw i uśmiechają się. Na zdjęciu napis: Teściowie 2, siedemnasty września, godzina szesnasta, bilet osiem złotych. Poniżej na białym pasku logotypy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Katarynka, Adapter, Kino Nowe Horyzonty, Mops, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Wrocław bez barier. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków PFRON z dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Projekt jest dedykowany osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności. Fundacja Katarynka zaprasza na pokaz polskiej komedii ”Teściowie 2” z audiodeskrypcją, napisami i pętlą indukcyjną.

Jest to kontynuacja komediowego hitu „Teściowie”. „Teściowie 2” to film w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej. Jest to komiczno-ironiczna opowieść o małżeństwie z trzydziestoletnim stażem. Przed pokazem odbędzie się dyskusja z psycholożką doktor Anną Paluszak z tłumaczeniem na PJM. Porozmawiamy m.in. o budowaniu relacji i różnicach pokoleniowych w związkach.

W rolach głównych: Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Ewa Dałkowska, Adam Woronowicz, Eryk Kuml jr, Andrzej Zieliński

17 września 2023
godzina 16

Kino Nowe Horyzonty
ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21

Cena biletu to 8 zł. Bilety będzie można odebrać w kasie kina.

Rezerwacja biletów i odbiorników przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub pod numerem 725 211 301 lub 507 507 129 (sms).

O filmie:
Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz — niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.

Dojazd MPK
Przystanek Narodowe Forum Muzyki | tramwaje 4, 6, 7, 11, 74
Przystanek Rynek | autobusy: K, D, 122, 132, 142, 144, tramwaje: 3, 6, 7, 10, 15, 33, 74
Przystanek plac Jana Pawła II | tramwaje: 3, 10, 15, 33, 74, autobusy: 102, 103, 103, 107, 109, 122, 127, 132, 142, 144

ADAPTER – kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na pokaz filmowy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów.

Projekt „Adapter. Kino bez barier. Przegląd filmów dostępnych dla wszystkich” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano również ze środków PFRON w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Projekt jest dedykowany osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności.