Wydarzenia - Kino

Adapter - Kino Bez Barier. "Święto ognia" z napisami, audiodeskrypcją i pętlą indukcyjną. Spotkanie z gościem specjalnym

Kolorowe zdjęcie. Zbliżenie na aktorów - Tomasza Sapryka i Karolinę Gruszkę. Karolina trzyma dłoń na karku Tomasza. Uśmiecha się subtelnie. Na zdjęciu napis: Święto ognia, ósmy października, godzina szesnasta, bilet osiem złotych, pokaz i rozmowa z gościem. Poniżej pasek, na nim logotypy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Katarynka, Adapter, Kino Nowe Horyzonty, MOPS, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Wrocław bez barier. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków PFRON w dyspozycji miejskiego ośrodka pomocy społecznej we Wrocławiu. Projekt jest dedykowany osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

Zapraszamy na pokaz komedii obyczajowej „Święto ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej z audiodeskrypcją, napisami i pętlą indukcyjną oraz na spotkanie z gościem specjalnym w Kinie Nowe Horyzonty! Spotkanie będzie tłumaczone na PJM. Rąbka tajemnicy uchylimy już niebawem.

„Święto ognia” to historia sióstr, które zmagają się z własnym ciałem. Jedna wierzy, że przed wspomnieniami uratuje ją balet. Druga obserwuje świat z balkonu z taką uwagą, że widzi i słyszy więcej. Ich ojciec ucieka do jedynego miejsca, w którym czuje, że żyje naprawdę. Każde z nich obłaskawia przeszłość i oswaja teraźniejszość. Film jest ekranizacją powieści Jakuba Małeckiego.

W rolach głównych: Kinga Preis, Tomasz Sapryk, Paulina Pytlak, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman, Wiesław Cichy

Kiedy?
8 października
godzina 16

Gdzie?
Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a/21

Cena biletu to 8 zł. Bilety będzie można odebrać w kasie kina.
Rezerwacja biletów i odbiorników przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

O filmie:
Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja (Joanna Drabik) – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

Dojazd MPK
Przystanek Narodowe Forum Muzyki | tramwaje 6, 7, 11
Przystanek Rynek | autobusy: K, 132, 142, tramwaje: 3, 6, 7, 10, 12, 13, 18
Przystanek plac Jana Pawła II | tramwaje: 3, 10, 12, 13, 14, 15, 21, autobusy: 102, 103, 122, 127, 132, 142, 144

ADAPTER – kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na pokaz filmowy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów.

Projekt „Adapter. Kino bez barier. Przegląd filmów dostępnych dla wszystkich” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano również ze środków PFRON w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Projekt jest dedykowany osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności.