Projekty - Kultura

ADAPTER – Budowanie społeczności aktywnych kinomaniaków

ADAPTER to pierwsze na świecie kino w sieci stworzone dla niewidomych i niesłyszących odbiorców. Jest to autorski projekt Fundacji KATARYNKA.

Na premierowe pokazy zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 20:00. Obecnie znajduje się tutaj blisko 300 filmów i materiałów audiowizualnych z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, część także z tłumaczeniem na PJM.

ADAPTER to najbardziej kultowe filmowe produkcje, największe nazwiska polskiego kina – do tej pory zamknięte dla głuchych i niewidomych kinomanów. Teraz dostępne za darmo, 24 godziny na dobę we własnym domu na laptopie lub tablecie. Są także filmy zagraniczne. Katalog ADAPTERA tworzą filmy różnych gatunków: od animacji, kina familijnego, poprzez dramat, filmy obyczajowe, sensację, aż po dokument i krótkie metraże.

W internetowym kinie przybliżamy też postaci aktorów, reżyserów, ujawniamy ciekawe fakty, kulisy powstania filmów. Ukazujemy smaczki kinematografii, które mogą wyłapać często tylko widzący lub słyszący odbiorcy.

Zapraszamy na adapter.pl i na adapterowy profil na facebook’u facebook.com/adapter.org

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.