Projekty - Kino

23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty - lipiec 2023

wolontariusze i pracownicy fundacji katarynka przed pokazem filmu blisko podczas festiwalu nowe horyzonty

W lipcu 2023 roku Fundacja Katarynka zapewniła dostępność dwóch wydarzeń podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

To kontynuacja naszej zeszłorocznej współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. W tym roku w ramach festiwalu odbyły się dwa pokazy filmowe z audiodeskrypcją, napisami i pętlą indukcyjną:

• „W trójkącie” 21 lipca we wrocławskim rynku.
  • „Blisko” 27 lipca w Kinie Nowe Horyzonty. Przed filmem odbyła się tłumaczona na polski język migowy prelekcja Miri Palak, edukatorki seksualnej osób z niepełnosprawnościami z Fundacji SexedPL.

Oba pokazy były dostępne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Przed rozpoczęciem Festiwalu przeszkoliliśmy wolontariuszy z zakresu obsługi osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i ruchową. Razem z katarynkowymi wolontariuszami wsparliśmy też organizatorów podczas dostępnych wydarzeń.