Wydarzenia - Kultura

Wystawa fotograficzna Sebastiana Kalińskiego "Bez odpowiedzi". Oprowadzanie z PJM. 25 sierpnia, godzina 16.

Czarno-białe zdjęcie. Na figurę marmurowego mężczyzny pada światło. Jego głowa jest odchylona do tyłu. Ma wyraźnie zaznaczone obojczyki. O jego ramię opiera się inna marmurowa figura. Ma zamknięte oczy.

Przed nami oprowadzanie po wystawie „Bez odpowiedzi” Sebastiana Kalińskiego z tłumaczeniem na PJM! Tłumaczenie na PJM zapewnia Fundacja Katarynka.

Czym jest fotografia? Dla wielu osób nadal jest to magiczną zagadką. Kolekcja prezentowanych fotografii pozwala zastanowić się nad tym, co właściwie widzi człowiek zależnie od miejsca i czasu. Czy wiedza, wiara, świadomość i szacunek dla podstawowych wartości mają wpływ na nasze widzenie?

Sebastian Kaliński – to artysta, którego inspiracją są świat i człowiek. Pokazuje bardzo osobisty odbiór rzeczywistości, niekiedy naznaczony smutkiem i lękiem, innym razem lekkim uśmiechem.

Kiedy?
25 sierpnia (czwartek)
godzina 16-17

Gdzie?
Galeria Fotografii ZPAF
ul. św. Marcina 4

Dojazd MPK: Przystanek Plac Bema. Tramwaje 6, 8, 9, 11, 17, 23, autobusy 111, 128, C.

Jak się zapisać?
Wstęp darmowy.
Zapisy na oprowadzanie drogą mailową kontakt@fundacjakatarynka.pl oraz telefonicznie pod numerem 797 122 452 lub 507 507 129.

Oprowadza Ewa Pluta – robotnica kultury, rzeczniczka prasowa Muzeum Miejskiego Wrocławia i kuratorka Przeglądu Sztuki SURVIVAL.

Strona galerii: https://www.zpaf.pl/
Projekt sfinansowany ze środków Gminy Wrocław, www.wroclaw.pl