Wydarzenia - Kultura

SPECJALNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA! ADAPTER - kino bez barier. Zapraszamy na pokaz koreańskiej komedii "Parasite".

Kiedy: 28 czerwca 2020, niedziela, g. 16.00

Gdzie: kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław

Film: „Parasite”, reż. Bong Joon-ho, czas trwania 2 godziny 15 minut.

 

Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji. Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 507 507 129.

Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę https://www.dcf.wroclaw.pl/repertuar

 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W TRAKCIE EPIDEMII:

  • Sala może być zajęta tylko w połowie – kino sprzedaje bilety z odstępem 1 fotela.
  • Po wejściu do Kina prosimy o zdezynfekowanie rąk – płyn do dezynfekcji będzie dostępny.
  • Noszenie maski jest obowiązkowe przez cały pobyt w kinie.
  • Aparaty do audiodeskrypcji zostaną zdezynfekowane przed przekazaniem użytkownikom i po odbiorze.
  • Zalecamy przyniesienie własnych słuchawek.

 

O FILMIE: Czteroosobowa rodzina Kimów żyje biednie: mieszkają w suterenie, pracują dorywczo za niewielkie pieniądze przy składaniu pudełek do pizzy. Rodzice stracili pracę, syn i córka studiują pomimo trudności. Zycie całej rodziny zmienia się, gdy kolega syna poleca go jako korepetytora dla dziewczyny z bogatego domu.

Ta koreańska komedia z 2019 roku otrzymała niezliczone nagrody, w tym Oscary dla najlepszego filmu, reżysera, scenarzysty i filmu obcojęzycznego.

 

ADAPTER – kino bez barier:

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16.00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama – 6 zł.