Wydarzenia - Kultura

Slajdowisko. Jakub Szczęśniak - Wyprawa do Etiopii. Z PJM i AD. Online, 21.04.2021, 18:00.

Ciemnoskóry mężczyzna z brodą i zmarszczakami na twarzy w etiopskim stroju i nakryciu głowy

W środę 21.04.2021r. o godzinie 18:00 zapraszamy na slajdowisko z audiodeskrypcją fotografii i tłumaczeniem na PJM.

Tłumaczy: Wioletta Boczar-Dominiak z Fundacji Katarynka.

Wydarzenie odbędzie się online na Facebooku Fundacji Siódmy Zmysł.

Slajdowisko jest organizowane przez Fundację Siódmy Zmysł dzięki współpracy z Z Zurich Foundation.

W kwietniu wybierzemy się w podróż na kontynent afrykański, a dokładnie do Etiopii. Przedmiotem opowieści będzie historia, kultura i geografia Etiopii okraszona autorskimi zdjęciami prelegenta.

Etiopia jest wyjątkowym, obecnie wielokulturowym krajem, który ma ponad dwa tysiące lat nieprzerwanej ciągłości kulturowej i jako jedyny kraj w Afryce nie został skolonizowany.

Unikalną tożsamość kulturową widać na każdym kroku, przejawia się ona w kulinariach, ubiorze i architekturze. Podczas slajdowiska opowiemy o tych aspektach z perspektywy podróżniczej.

Przewodnikiem będzie Kuba Szczęśniak, podróżnik, który był już na wszystkich kontynentach i ma na koncie bardzo egzotyczne wyprawy i podróże.

Więcej informacji o Kubie:

Jakub Szczęśniak podróżnik, fotograf, religioznawca, informatyk, na podróżniczych szlakach od najmłodszych lat. Destynacje: Europa, Afryka, Ameryka Południowa i Północna, Azja, Australia, Nowa Zelandia, Wyspy Pacyfiku (Galapagos, Wyspa Wielkanocna, Tahiti).

Doświadczenie wysokogórskie: Rozpoczęty projekt zdobycia Korony Ziemi.

Zdobyte góry (wybór):
▪6961 m n.p.m.Aconcagua –Argentyna
▪6154 m n.p.m.Denali –Alaska, Stany Zjednoczone
▪5995 m n.p.m.Kilimandżaro –Tanzania
▪5822 m n.p.m.Misti –Peru
▪5642 m n.p.m.Elbrus –Rosja
▪5610 m n.p.m.Damavand –Iran
▪5137 m n.p.m.Ararat –Turcja
▪5047 m n.p.m.Kazbek –Gruzja
▪4810 m n.p.m.Mont Blanc –Francja
▪2228 m n.p.m.Góra Kościuszki –Australia.