Wydarzenia - Kultura

Oprowadzanie. Przegląd Sztuki Survival, oprowadza Ewa Pluta. Z PJM. Przepompownia Port Wrocław, 12.09.2020, 10:00.

Przepompownia w Porcie Miejskim we Wrocławiu. Widok z zewnątrz.

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie sztuki z tłumaczeniem PJM!

KIEDY? Sobota 12 września, 10:00-11:30.

Survival to festiwal sztuki nowoczesnej. To sztuka, która zmusza widza do zaangażowania się, do myślenia. Temat tegorocznego przeglądu to Wasteland – Ziemia Jałowa.

Survival co roku jest w innym miejscu. W tym roku miejsce to Przepompownia Portu Miejskiego, ul. Kleczkowska 52. To budynek, do którego nie można wejść każdego dnia. Jest otwarty specjalnie na festiwal.

Był zbudowany w XIX wieku, bardzo nowoczesny w chwili powstania.

Dzisiaj wygląda prawie tak samo jak w 1881 roku.
To w nim zobaczymy prace kilkudziesięciu artystów.

ZBIÓRKA: róg ul. Kleczkowskiej i Reymonta. Stamtąd przejdziemy ulicą Kleczkowską na zachód, w stronę bramy Portu.

Dojazd MPK: przystanek Kleczkowska, tramwaje: 1, 7, 8, 15, 74, autobusy: 102, 103, 107, 109, 128, 142, C, D, K, 602, 714.

Oprowadza: Ewa Pluta, Fundacja Art. Transparent.

Tłumaczenie PJM: Elżbieta Resler.

Wstęp darmowy.

UWAGA! Podczas wydarzenia obowiązkowo zakładamy maseczkę i rękawiczki.

Zapisy: wiola@fundacjakatarynka.pl, sms 507 507 129.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo programu Kultura Dostępna