Wydarzenia - Zdrowie psychiczne

Dostępność, zdrowie psychiczne i kultura. Porozmawiaj z Justyną Mańkowską o swoich doświadczeniach!

Kolorowy skrin ekranu ze spotkania online na zoomie, ekran jest podzielony na cztery prostokąty - w każdym z nich jest jedna rozmówczyni. Justyna w lewym górnym rogu opowiada. Poniżej logotyp ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz napis: Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nasza wiceprezeska Justyna Mańkowska otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizuje projekt „Czuj się dobrze w kulturze”,  który koncentruje się na trzech kluczowych obszarach: dostępność, zdrowie psychiczne i kultura.

Celem projektu jest zbadanie wzajemnych relacji pomiędzy sektorem kultury i  zdrowia oraz opracowanie narzędzi i praktyk, które uczynią kulturę bardziej dostępną dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Podziel się z Justyną swoim doświadczeniem!

Justyna Mańkowska zaprasza:

  •  praktyczki i praktyków kultury do zmapowania wyzwań i tego, co łączy dostępność, zdrowie psychiczne i kulturę.

Jeśli obawiasz się, że nie masz w tym temacie doświadczenia, zapewniamy cię że nie jest to żadna przeszkoda, a Twój wkład ma dla Justyny wielkie znaczenie. Chce poznać Twoją perspektywę, pytania, obawy albo doświadczenia związane z pracą z odbiorcami w kryzysie zdrowia psychicznego.

  • osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego

Jeśli działasz w kulturze i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem jako osoba w kryzysie, Justyna będzie zaszczycona, jeśli będzie mogła Cię wysłuchać. Możesz opowiedzieć o swoich przeżyciach, wyzwaniach i pomysłach na poprawę dostępności kultury dla osób w podobnej sytuacji.

Spotkania mogą odbywać się na żywo lub online, w zależności od Twoich preferencji. Skontaktuj się z Justyną i dołącz do wspólnej pracy na rzecz bardziej dostępnej kultury!

Wypełnij formularz, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i być na bieżąco z postępami projektu.

Działania w ramach projektu „Czuj się dobrze w kulturze”

W ramach stypendium, Justyna realizuje następujące działania:

  • rozmawia z koordynatorami i pracownikami instytucji kultury, aby zrozumieć ich potrzeby, obawy i trudności w zakresie dostępności kultury dla osób z problemami psychicznymi.
  • rozmawia z terapeutkami, asystentami zdrowienia i przedstawicielami sektora zdrowia psychicznego
  • gromadzi dobre praktyki, narzędzia i metody, które już sprawdziły się w różnych miejscach, aby podzielić się nimi z polskimi instytucjami
  • podejmuje działania, które mają na celu integrowanie sektora kultury i sektora zdrowia psychicznego, aby mogły działać wspólnie  na rzecz poprawy samopoczucia osób w kryzysie
  •  analizuje, jak inne kraje radzą sobie z integracją osób z problemami psychicznymi w instytucjach kultury. To pozwala na zebranie najlepszych praktyk i próbę dostosowania ich do polskich realiów.

Nie przegap okazji, aby wziąć udział w tym ważnym projekcie i wpłynąć na przyszłość dostępności kultury w Polsce. Skontaktuj się z Justyną i dołącz do grona osób, które chcą tworzyć dostępność kultury dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego!