Publikacje - Kultura

WROMIK – Wrocławski Informator. Możliwości i korzyści dla osób z niepełnosprawnościami.

Wrocmik okładka

WROMIK – Wrocławski Informator. Możliwości i korzyści dla osób z niepełnosprawnościami to miejski informator, przygotowany przez Fundację „Promyk Słońca”, Gminę Wrocław i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu w ramach projektu SAMO-Dzielni.

W 2020 roku, na zlecenie Gminy Wrocław i we współpracy z Fundacją KATARYNKA, przygotowaliśmy aktualizację WROMIKa.

WROMIK 2020 to adresownik – są w nim niezbędne kontakty, numery telefonów, adresy e-mail, stron internetowych, budynków.

WROMIK 2020 to poradnik – znajdziesz w nim informacje nie tylko o tym, gdzie, ale też w jaki sposób załatwić interesujące Cię sprawy, kto może udzielić Ci bezpłatnej pomocy i jakie masz uprawnienia w dziedzinie edukacji, zdrowia, pomocy społecznej, transportu. WROMIK to kompendium wiedzy o wsparciu, jakim służyć Ci może Wrocław i działające w nim organizacje pozarządowe.

WROMIK 2020 to przewodnik po ofercie kulturalno-rozrywkowej miasta, z uwzględnieniem różnych potrzeb mieszkańców, opisane tak, by nie było wątpliwości, czy dane miejsce jest dostępne dla wszystkich i czy jego oferta uwzględnia specyficzne wymagania.

WROMIK 2020 w wersji książkowej oraz przygotowany w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR) otrzymasz bezpłatnie w następujących miejscach:

• Fundacja „Promyk Słońca”, ul. Swobodna 8a, Wrocław, pokój 504 (V piętro);
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, ul. Strzegomska 6, Dział Adaptacji Osób Niepełnosprawnych, p. 25 (parter);
  • Wrocławski Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, ul. Psie Budy 14/15 lok 1 A, Wrocław.

Do zobaczenia:

Do pobrania:

logotyp tekstu ETR

WROMIK 2020 to publikacja przygotowana w partnerstwie z Fundacją KATARYNKA na zlecenie  Gminy Wrocław.

logotyp Wrocław miasto spotkań

www.wroclaw.pl