Publikacje - Sport

Nie stój na aucie. Wszystko, co powinniście wiedzieć o dostępności wydarzeń sportowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Właśnie zakończyliśmy kolejną edycję projektu SPORT NA UCHO, który tym razem, nie tylko zapewnił audiodeskrypcję do meczów żużlowych na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, ale też pozwolił na sfinansowanie publikacji na temat dostępnych wydarzeń sportowych, dla kibiców ze szczególnymi potrzebami. Krótko, zwięźle i na temat – tak staraliśmy się to zagadnienie opisać, mając na uwadze czas który ciągle przecieka nam przez palce.

Staraliśmy się zebrać w nim to, co najważniejsze i zapisać to w formie najprostszej z możliwych. Mamy nadzieję, że ta niewielka publikacja naświetli czytelnikom podstawowe zagadnienia związane z dostępnością, najczęstsze problemy jakie się w tym obszarze pojawiają i podsunie podpowiedzi, jak sobie z nimi poradzić. Aby nadać jej walor praktyczny, do współpracy przy jej tworzeniu zaprosiliśmy naszych audiodeskryptorów i kibiców z niepełnosprawnością, którzy z ich pracy korzystają na meczach.

Właściciele klubów, kibice, sportowi działacze i pasjonaci działający na rzecz dostępności – to potencjalni odbiorcy naszej publikacji. Jeśli w swym mocno wypełnionym kalendarzu, znajdziecie pół godziny na jej przestudiowanie, to z pewnością będzie to czas dobrze zainwestowany.

Podręcznik w formie PDF, dostępny do pobrania tutaj.

Jeśli więc chodzi wam po głowie, audiodeskrypcja, pętla indukcyjna, czy inne udogodnienia dla kibiców z niepełnosprawnością, zerknijcie do naszej broszury. Staramy się mówić o tym tak krótko i treściwie, jak tylko jest to możliwe. Potrzeba na to nie więcej niż pół godziny, aby poznać podstawowe zagadnienia związane z dostępnością i pomysły jak wyjść im naprzeciw.

Projekt dofinansowany ze środków PFRON w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.