Projekty - Kultura

Ścieżka zmysłów na SLOT Art Festiwal 2019 w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019"

Plakat promujący SLOT Art Festival 2019

Projekt „Ścieżka zmysłów na Slot Art Festival 2019” zapewnił dostępność wydarzeń festiwalowych dla uczestników z niepełnosprawnością słuchu i wzroku. W ramach projektu odbyły się dostępne warsztaty, spotkania, spektakl teatralny, pokaz filmu oraz koncert z tłumaczeniem PJM.

Projekt dofinansowano w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Szczegółowy harmonogram projektu z zaproszeniem:

Na SLOCIE możesz chodzić różnymi ścieżkami. Wybierasz, poznajesz, rozmawiasz, zmieniasz kierunek. To twoja własna droga. Zapraszamy Cię na Ścieżkę zmysłów! Poznaj różnorodność. Poznaj Slotowiczów, dla których cztery zmysły to w sam raz. Zamknij oczy – wąchaj, smakuj, dotykaj, słuchaj.  Zmień język i migaj z nami.

Program:

• Warsztaty od 9 do 13 lipca codziennie
  • Zamknij Oczy. 15:00-16:45 Fundacja Katarynka
  • Kultura Głuchych – 15:00 – 16:45 Fundacja Katarynka
  • Teatr dla „słyszaków” w Polskim Języku Migowym -13:00 – 14:45 Fundacja Migawka (warsztaty z tłumaczeniem z języka migowego na polski język foniczny)
  • Czytanie obrazów. Warsztaty z audiodeskrypcji 11:00 – 12:45 Fundacja Kultury bez Barier

ArtRoom SLOT Art Festival

• ArtRoom mówi – Rozmowy z Moniką o widzeniu i niewidzeniu. 11 lipca, piątek godz. 15:00
  • Poezja w ArtRoomie. Spotkanie z Poezją Migową. Gość Arek Bazak (spotkanie tłumaczone z języka migowego na polski język foniczny) 12 lipca, sobota godz. 17:30
  • Ścianka sensoryczna – dotknij, pobaw się i poczuj jak dziecko. Codziennie

Kino
„Florida Project” – film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.
11 lipca, godz. 21:30

Teatr
„Sorok Dniej” spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym
12 lipca godz.20:00