Sport bez Barier – Audiodeskrypcja na meczach we Wrocławiu

Od 2012 roku wspólnie z Urzędem Miasta Wrocławia organizujemy audiodeskrypcję sportową podczas meczów Śląska Wrocław na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Nasi audiodeskryptorzy, to doświadczeni dziennikarze sportowi, którzy na żywo przez 90 minut relacjonują każdy ruch i akcję na murawie niewidomym i słabowidzącym kibicom.

Wystarczy odbiornik radiowy, lub telefon z radiem. Na 10 minut przed spotkaniem zapraszamy na 94,5 fm gdzie można posłuchać meczu.

Od 2013 roku kolejną dyscypliną sportową dostępną dla kibiców z dysfunkcją wzroku jest koszykówka. Hala Orbita wypełnia się po brzegi podczas meczów koszykarskiego Śląska.  Nasi audiodeskryptorzy brawurowo opisują błyskawiczne akcje na parkiecie. Częstotliwość to 94,5 fm.