Produkcja i Warsztaty

Oferta Produkcyjna

Fundacja KATARYNKA sprawi, że Państwa spektakl, film, wystawa, trasa turystyczna, multimedia będą dostępne dla odbiorców z dysfunkcja słuchu i wzroku. Zajmujemy się:

• Przygotowaniem skryptów do spektakli, filmów, multimediów, wystaw, treści internetowych
  • Nagrywaniem audiodeskrypcji w profesjonalnym studiu nagrań
  • Tworzeniem napisów do spektakli, filmów i multimediów
  • Kompleksowym przygotowaniem spektaklu, wystawy, trasy turystycznej
  • Konsultacją i pomocą w doborze odpowiedniej technologii potrzebnej do napisów i audiodeskrypcji
  • Tworzeniem dostępnych treści i multimediów z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem migowym

Niezależnie od rozmiaru i budżetu przedsięwzięcia, do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i staramy się znaleźć dla niego najlepszą drogę realizacji. Zapraszamy do kontaktu (dane kontaktowe w sąsiedniej zakładce)

Oferta Warsztatowa

Ponieważ zależy nam na popularyzacji audiodeskrypcji, organizujemy także szkolenia:

• „Niewidzialne Laboratorium” – Szkolenie dla młodzieży , studentów i pedagogów wprowadzające w świat osób niewidomych
  • „Dostępna Sztuka” – Szkolenia dla pracowników instytucji kultury, muzeów, galerii, bibliotek na temat dostosowania oferty kulturalnej do potrzeb osób z dysfunkcjami słuchu i wzroku.
  • „Audiodeskrypcja w filmie, galerii i teatrze” – podstawy i zasady tworzenia audiodeskrypcji, redagowanie tekstów, praca z głosem
  • „Audiodeskrypcja wydarzeń sportowych oraz widowisk na żywo” – podstawy i zasady audiodeskrybowania na żywo, praca z głosem i mikrofonem

Warunkiem uruchomienia poszczególnych szkoleń i kursów jest zebranie odpowiedniej liczby chętnych. Więcej informacji znaleźć można w biurze fundacji, przy ulicy Grabiszyńskiej 241E. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego +48 725 211 301.