Festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity w DCF we Wrocławiu!

Festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity w DCF we Wrocławiu!

Zapraszamy na Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. To największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jako jedyny odbywa się równolegle w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy. To jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń filmowych w Polsce.

Podczas nadchodzącej wybrane filmy będą dostępne z audiodeskrypcją i wersją lektorską udostępnianymi w aplikacji AudioMovie. Dostępne projekcje zawierać będą także napisy dla osób niesłyszących.

Zapraszamy na dostępne projekcje we Wrocławiu do kina DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64A

Harmonogram projekcji: 

13 maja (poniedziałek), godz. 18:00, film „A to mój przyjaciel robot”, sala Lalka

Film przedstawia relacje ludzi z robotami osobistymi oraz zastanawia się nad możliwościami i granicami sztucznej inteligencji.

14 maja (wtorek), godz. 20.15 film „Pogawędki o drzewach to zbrodnia”, sala Lwów

Bohaterami filmu są czterej sudańscy eks-filmowcy w sędziwym wieku, którzy postanawiają odrestaurować dawne kino pod Chartumem.

17 maja (piątek), godz. 14.00 film „Stroiciel Himalajów”, sala Lalka

Tytułowy bohater ma swój zakład w londyńskim Camden Town, ale pewnego dnia postanawia przeprowadzić operację wniesienia stuletniego fortepianu do jednej z najtrudniej dostępnych wiosek w Himalajach.

18 maja (sobota), godz. 20.00 film „My Generation” sala Warszawa

W filmie wybitny aktor Sir Michael Caine przywołuje klimat swingującego Londynu z lat 60.

Rezerwacja biletów

Bilety w cenie 12 zł dla osoby z niepełnosprawnością oraz osoby towarzyszącej prosimy rezerwować, pisząc na adres: rezerwacje@adapter.pl do 9 maja.

O aplikacji AudioMovie:

AudioMovie to aplikacja na smartfony, która odtwarza i synchronizuje z filmem dodatkowe ścieżki dźwiękowe. Wystarczy wziąć ze sobą smartfona i słuchawki, by na własnym urządzeniu oglądać film słuchając audiodeskrypcji lub wersji lektorskiej. Tego typu aplikacja daje osobom o różnych potrzebach możliwość współuczestniczenia i współprzeżywania seansu filmowego, niezależnie od (nie)pełnosprawności, (nie)znajomości języka czy wieku.

Więcej informacji na stronie www.audiomovie.pl

Osoby z niepełnosprawnością wzroku prosimy o:

– zabranie ze sobą smartfona z dostępem do internetu i słuchawek.

– zainstalowanie aplikacji Audiomovie, dzięki której będzie możliwe odsłuchanie audiodeskrypcji. Aplikację można bezpłatnie pobrać:
IOS: https://itunes.apple.com/us/app/audiomovie/id1195796936?mt=8

Android https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ibemag.am.mobile.

Ścieżkę z audiodeskrypcją można (i warto) pobrać przed przyjściem do kina. Na miejscu będą nasi asystenci, aby pomóc we wszystkim. W kinie jest dostępny internet.

Jeśli macie Państwo pytania, prosimy o kontakt z Fundacją pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonicznie 797 122 452

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym niezwykłym festiwalu, który po raz pierwszy będzie dostępny także dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Spotkajmy się razem w kinie!