Adapter – kino bez barier. „Powidoki” z AD i napisami

Adapter – kino bez barier. „Powidoki” z AD i napisami

W Nowym Roku kontynuujemy cykl „Adapter – kino bez barier” i zapraszamy na film Andrzeja Wajdy „Powidoki” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Zapraszamy 14 stycznia 2018 (niedziela), g. 16.00 do kina Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.

Bilety w cenie 6 zł. Bilety można rezerwować przez Fundację KATARYNKA pod adresem: fundacja.katarynka@gmail.com albo kupić w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl. W celu odsłuchania audiodeskrypcji udostępniamy radio ze słuchawkami.

FILM:”Powidoki” to ostatni film, jaki Andrzej Wajda nakręcił przed śmiercią. Film był polskim kandydatem do Oscara w 2017 roku.

„Powidoki” to film biograficzny. Przedstawia życie niezwykłego, charyzmatycznego artysty, Władysława Strzemińskiego (w tej roli Bogusław Linda). Główny bohater „Powidoków” nie chce robić kariery w narzuconym przez komunistyczne władze nurcie socrealizmu i robi wszystko, by pozostać wiernym sobie. Strzemiński był bardzo oryginalnym artystą, autorem awangardowych obrazów i koncepcji teoretycznych. Jego życie splecione było z dramatyczną historią Polski.

„Powidoki” Andrzeja Wajdy to nie tylko emocjonalny portret artysty, to także opowieść o imperatywnie pozostania wewnętrznie wolnym. Przez pryzmat Strzemińskiego, w „Powidokach” Wajda pokazał pewien model postawy sprzeciwu wobec narzuconej wizji świata.

„ADAPTER – kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16.00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama – 6 zł.

Partnerzy: Kino Nowe Horyzonty, Fundacja Katarynka, Fundacja Kultury Bez Barier.